2011 Hasta Yorumları

Mesajlar

salim texx 04-08-2011 11:54

Hasan hocama bel fıtığı ameliyatı olalı üç aya yakın bir zaman oluyor.Aslına bakılırsa psikolojik anlamda zor bir süreç geçirdim fakat,şunu söyleyim bu işin ustası Sayın Hasan Çağlar UĞUR bey hocam.Çünkü başka doktorlar tarafından ameliyat olan kişilerin daha sancılı atlattığı dönemi ben daha rahat geçirdiğimi düşünüyorum.Ameliyat zor bir olay,ama sonuca bakarsak şu anda çok iyiyim,ufak tefek ağrılarım olmuyor değil Hasan hocam bunlarında normal olduğunu söylüyor.Hocam hakkında şunu söyleyim,kendisi beyefendi,işinin takipçisi ve işinin ehli bir insan.Hocamın daha çok insana faydalı olabilmesi dilekleriyle,kendisine en derin saygılarımı sunarım.

remziye 28-07-2011 10:08

Ben şanlıurfa siverekten yazıyorum annem ağrılara dayanamayacak ve yürüyemez hale galmişti diyarbakıra götürdük bel fıtığı diye amalyat etiler annemin ağrıları yine hiç durmadı hasan beye götürdük annamin asıl sorunun omurilik olduğunu söyledi 8 tane pılatin taktı çok başarlı bir hoca eğer gerçekten beyin cerahi ile ilgili bir sorununuz olursa mutlaka hasan çağlar uğur a gidiniz her zaman ona dua edeceğnizden eminim.annem sörekli doktoruna dua ediyor bende hayatı boyunca kendisine başarılar diliyorum.

mehtap 20-06-2011 11:51

Merhaba ben Mehtap Urfa'dan yazıyorum. 2010 Mayıs ayında bel ağrısından doktora giden anneme konulan teşhis bel fıtığı ve kırıktı. Uygulanan tedavi ağrı kesici ve kas gevşeticilerdi. Ağrılarının geçmemesi sonucunda bir çok doktor değiştirmek zorunda kaldık hatta gitmediğimiz kırıkçı çıkıkçı kalmadı. En son fakülte hastanesinde bir doktorun tavsiyesi üzerine 'te bir prof.a gittik. onun tedavisi de sonuç vermedi. Annemin ağrıları dayanılmaz bir hal almaya başlamış ve yatağa bağımlı hale gelmişti. İnsanların bir doktor ismini söylemesini bekliyorduk. Gerçekten zor günlerdi. İnternet sayfalarında onlarca isim vardı hangisine gideceksin? İnternette kemik çökmesine tedavi diye tıkladığımızda karşımıza Hasan Çağlar Uğur hocamızın bu tedaviyle ilgili makalesi çıktı. Makaleyi okuduğumuzda her şeyiyle annemin yaşadıklarını anlatıyordu. Ankara'da Hasan hocamıza emar sonuçlarımızı gösterdiğimizde acilen ameliyat olması gerektiğini söyledi 10 gün içinde ameliyata alınan annemde çökmeler hızla ilerlemeye devam ediyormuş ve tedaviye bir hafta daha gecikilseydi çökmeler omuriliği kesmesi ihtimali sonucunda annemin kalan hayatına felçli devam etmesi söz konusu olacaktı. (önceki tedavilerin yetersizliğinden dolayı hastalık bu kadar ilerlemişti) Hocamız annemin riskli ameliyatını iyi bir ekiple başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Ameliyattan sonraki kısa süreçte annemde büyük iyileşmeler meydana geldi. Eskiden dayanılmaz boyuttaki ağrıları azaldı, yavaş yavaş yürümeye başladı. Bu kadar kısa sürede tedavinin vermiş olduğunu cevaplara güvenerek annemin hastalığında büyük iyileşmelerin olacağına inancım artık sonsuz. Bu süre zarfında hocamızı her arayıp annemin durumu hakkında bilgi almaya çalıştığımda sabırla bizimle ilgilendiği içinde çok teşekkür ediyorum. Hasan hocamız gerek mesleğindeki başarısı gerek insanlığa hizmeti bir değer olarak ilke edinen Türkiye'nin yetiştirdiği en özel bilim adamlarındandır. Sizi çok seviyoruz değerli hocam.

serap kaxx 09-05-2011 14:50

Öncelikle Dr.Hasan Beye emeklerinden ve insanca muamelelerinden dolayı teşekkür ediyorum.45 yaşındayım,2010 Kasım ayında bel ondan sonra da bacak ağrılarımın başlaması ile doktora gittim. Bel fıtığı teşhisi konuldu.Kardeşimin önerisi ile Dr.Hasan Beye emarımı gösterdim, kendisi bana hemen ameliyat olmam gerektiğini söyleyince, çok tereddüt geçirdim. Çünkü çevremde bu ameliyata hemen karar veren yoktu.Fakat Hasan hocanın güven veren yapısı ile ameliyata karar verdim ve oldum.Ameliyattan çıktığım andan itibaren ağrılarım yok olmuştu ve o gün çıkabileceğimiz söylendi.İnanamadım.Şükürler olsun ki şimdi çok iyiyim.Ama bundan önemlisi Hasan bey ilgili, güleryüzlü, tatil günlerinde bile kendisi ve ekibi ile birlikte hastalarını kontrol eden, "doktor gibi doktor" sıfatına uygun, işinin ehli , karşısındakine güven veren , sıkıntınız olduğunda telefonunu rahatça çaldırabileceğiniz bir hoca.Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. Serap KA

murat kxx 09-05-2011 12:25

1,5 yıl önce, eşimin boyun bölgesinde oluşmuş olan bir şişlik nedeniyle (Schwannoma ön tanısı ile) Ankara'da bir çok doktorla görüştük. Bunlar arasında Hasan Bey de vardı. Kendisi bizi çok samimi karşıladı; olabilecek bütün olasılıkları, anlayabileceğimiz bir dille izah etti. Eşim, boyun bölgesinden bir operasyon geçirecek ve bu bölgedeki parça alınacaktı. Hasan Bey'e güvendik ve onu tercih ettik. Eşim çok başarılı bir ameliyet geçirdi. Fakat bunda doktor tercihimiz etkili olmuştu. Boyun bölgesinde bir çok sinir olduğundan kitlenin bu sinirlere zarar vermeden temizlenmesi gerekiyordu. Ameliyat beklediğimizden uzun sürdü; çünkü kitle epey büyük ve farklı türlerde çıkmıştı. Sonradan öğrendiğimize göre Hasan Bey, iğne ile kuyu kazar gibi titiz davranmış ve kitleyi tamamen temizlemişti. Aile olarak ona çok minnetdarız. Fakat şunu da söylemek gerekli ki, Hasan Bey'in asistanları da gayet bilgili, yetenekli insanlar. Hasan Çağlar Uğur günümüzde çok sık rastlamadığımız bir doktor tipine sahip. Nedeni şu.. Hastalar bu tarz operasyonlar öncesi psikolojik olarak kötü durumda oluyorlar ve durumun ne olacağı konusunda tatmin olmak istiyorlar. Hasan Bey, hastasına hem ameliyat öncesi hem de sonrası nasıl davranmasını bilen, samimi ve güven verici birisidir. Bilgisi ve tecrübesi ile her an hastasının yanında olması bir yana, hastanın tedirginliklerini de anlayan ve buna göre davranan birisidir. Beyin ve Sinir cerrahisi alanında gözünüzü kırpmadan canınızı teslim edebileceğiniz, sakin ve titiz bir doktordur.

Aran Kxx 08-05-2011 09:15

Merhaba, Bugün anneler günü..Doğal olarak ben de uyanır uyanmaz ilk aklıma gelen şey anneme sarılıp onun bu anlamlı gününü kutlamak oldu...Fakat daha da anlamlı olan canım annemin sağlığına kavuşmasında çoook büyük emeği olan ve yaşadığım sürece minnetle anacağım sevgili Hasan Çağlar Uğur'a şükranlarımızı bildirmek olacak diye düşündüm.. Ankara Üniversitesi doktorlarından olan Hasan Çağlar Uğur hoca annemin beyninde oluşan üç tane baloncuğu, ki bir tanesi çok büyüktü,başarılı bir operasyonla halletti. Ameliyat öncesinde,ameliyatta ve sonrasında göstermiş olduğu olağanüstü gayret,sabır ve güler yüzünden dolayı onu hep saygı ve minnetle anacağım..Bu tür sorunu olan hastalara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.. İYİ Kİ VARSIN HASAN ÇAĞLAR UĞUR.... Aran K -IĞDIR

Ümit Çxx 01-05-2011 21:34

Merhabalar; bir yıldır şiddetli baş ağrılarım vardı, daha sonra baş dönmesi ve denge bozuklukları gibi şikayetlerle birçok doktora göründüm. En son gittiğim doktor tümoral bir kitle olduğunu ve cerrahi müdahale gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Ankara Üniversitesi'nde çalışan bir Profösör'ün tavsiyesiyle Hasan Bey'le irtibata geçtik. Kendisi muayene esnasında durumumla ilgili detaylı bilgi verdi ve en kısa sürede ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bu süreçte Hasan Bey'in samimi ve güven veren yaklaşımı sayesinde gerek ameliyat öncesi gerekse de ameliyat sonrası oldukça huzurlu ve başarılı bir şekilde yol katettim. Ameliyatımdan bugüne kendisi ile her ihtiyaç duyduğumda irtibat kurabilmiş (7 gün 24 saat) ve bilgi alabilmiş olmak iyileşme sürecimde psikolojik olarak da oldukça etkili oldu. Ameliyattan sonraki gün çok rahatlıkla ayağa kalkabiliyor ve tüm ihtiyaçlarımı kendim karşılayabiliyordum. Ameliyat olalı 15 gün olmasına rağmen kendimi çok daha aktif ve huzurlu hissediyorum. Benim gibi şikayetleri olan herkesin Sn. Hasan Ç.Uğur ile mutlaka görüşmesini tavsiye ederim. Gerek cana yakınlığı gerekse de profösyönel donanımı ile çok faydalanabileceğiniz eşi bulunmaz bir doktordur. Hasan Bey'e buradan da sonsuz teşekürlerimi sunarım, Allah kendisinden razı olsun. Bu tarz rahatsızlığı olan herkese acil şifalar dilerim.

Hatice (hasta) 17-04-2011 21:12

Dayanılmaz ağrılarımın daha da artması üzerine bir tavsiyle Sn Hasan beye ulaştık.Kendisiyle görüşmeden evvel 8 doktora göründüm ama hiç bir netice alamadım.Ağrılarım bel ve kalça bölgemde daha yoğun, bir bacağımı da hissetmeyecek kadar şiddetliydi.Bırakın yüremeyi otururken bile öyle bir ağrı hissediyordum ki kımıldayamıyordum.Bu durumda emarlarımla Hasan beye muayene oldum.Bu esnada bize ameliyatımla ilgili geniş bilgi vererek kafamızdaki şüpheleri kaldırdı ve hiç bir doktorun vermediği güveni vererek o an ameliyat olmaya karar verdim.Hasan bey sayesinde çok başarılı bir ameliyat geçirdim.Ameliyattan önce çok yoğun ağrılar yaşayacağımı düşünüyordum ama bu konuda da Hasan beyle daha önceden konuştuğumuz gibi bana hiç ağrı hissettirmedi.Kendisi o kadar ilgiliydi ki eve çıktıktan sonra bile telefonla arayarak durumumu sordu ve hiç alışık olmadığımız bir doktor yakınlığı göstererek 7 gün 24 saat hiç çekinmeden kendisini arayayabileceğimiz güvenini bize sağladı.Kendisine çoook teşekkür ediyorum ve bu tür şikayeti olan herkesin mutlaka Hasan beyle görüşmesini tavsiye ediyorum.

gul 17-04-2011 10:27

gecikmiş bir maili sizlerle paylaşıyorum.Genç yaşta bel fıtığı ameliyatı olmak zorunda olan bir hastasıydım hasan çağlar uğurun.Gittiğim her doktorun farklı bir tedavi önerdiği sırada bir tanıdık vesilesiyle tanıştım doktorumla.Bel fıtığım sol ayağıma vurmuştu ve yürümekte bayağı bi zorlanıyordum,hatta sekiyordum.Sol ayağımın altında karıncalanma,yanma,uyuşukluk vardı.Fizik tedavi ,kaplıcalar ,hareketler bi işe yaramayınca hasan çağlar doktorun da önerisiyle ameliyat oldum.Ameliyat sonrası değişimleri hemen fark ettim.Yürümemdeki sekme tamamen geçti .sol ayağımın altındaki karıncalanma henüz geçmedi.Hasan çağlar doktorun söylediğine göre o kısımın geçmesi biraz zaman alırmış.Yaşı genç olup da etrafın söylemleriyle ameliyatlarını erteleyenlere hasan çağlar doktoru tavsiye ediyorum.Kimseyi dinlemesinler ,hasan çağlar doktora bi muayene olsunlar ,kendisi zaten sizi yönlendirir. İşinde deneyimli ve kendine son derece güveni olan bir doktordur.Tedavim boyunca kurduğumuz iletişim de çok iyiydi.Doğru teşhis ve tedavi sayesinde işinde son derece iyi olduğu da kanıtlanmış bir gerçek.Kendisine bir teşekkürü de buradan etmek istiyor ve hastalığı olan herkese tavsiye ediyorum.

Hatice 12-04-2011 02:07

Bu sitdeden araştırma yapacak olan herkese merhaba. Umarım hiç ihtiyaç duymazsınız bir doktora. Ama olaki belinizde veya boynunuzda bir fıtığınız varsa ve bu konuda teredüt yaşıyorsanız benden size bir tavsiye. Hasan Bey'le ben de ortak bir tanıdık tavsiyesi üzerine tanıştım. Annemin sağ kolda başlayan ve nerdeyse 4-5 gün aralıksız ve çok şiddetli devam eden ağrılarından sonra adına ulaştığımız Hasan Bey’in kapısını çaldık. Elimizde hazır boyun MR la. Yaptığı muayeneden sonra MR a da bakıp bir noktadan şüphelendiğini, bizi yanlış yönlendirmemek için bu noktanın daha detaylı görüntülendiği bir MR daha istedi. Bu arada şüphelendiği konunun ne olduğu atlanırsa nelerle karşılaşılabileceği veya tedavide nelerin değişeceği konularda da bilgilendirildik. Ertesi gün yeni MR la gittiğimizde fark edilmesi zor, küçük bir ayrıntı gibi duran fakat ailecek 10-12 günümüzü zehir eden o fıtıkla tanıştık. Evet annem çok hassas bir noktada bir fıtığa sahipti. kolunda elinde ve parmaklarında dayanılmaz ağrılara ve his kaybına, güç kaybına neden olan bir boyun fıtığı vardı. Takip eden günlerde ameliyat sürecimiz başladı. Hasan Bey'in gerçekleştirdiği bu ameliyatın hemen birkaç saat sonrasında koldaki ağrı durumunda ve his kaybındaki iğleşme fark edilir düzeydeydi. Tüm ilgisi ve alakası için bir kez daha Doc. Dr.Hasan Çağlar Uğur Bey'e teşekkürler. Bu bizim kısa hastalık hikayemiz. Bu yazıyı yazma amacıma gelince; Hasan Bey'i sizlere tavsiye ediyorum çünkü: Hastası ve hasta yakınlarıyla kurmuş olduğu ilişki, detaylı olarak konunun anlatımı, verdiği güven, ameliyat sonrası hasta bilgilendirmesi bence çok iyi ya da alıştığımızdan çok daha iyi. Beyin ve sinir cerrahisi konusunda doğru teşhis ve tedavi için güvenilir bir hekime ihtiyacınız varsa Hasan Çağlar Uğur Bey'e ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle..

¬´ Önceki Sayfa 1 234 Sonraki Sayfa ¬ª