2014 Hasta Yorumları

Mesajlar

Aysun C (Hasta yakını) 16-07-2014

Merhabalar, Hasan Bey ile annemin beynindeki tümör nedeniyle gittiğimiz bir emar merkezindeki doktor Ebru hanımın tavsiyesi üzerine tanıştık.Hasan Bey'in anneme ve aileme yaklaşımı çok sıcak ve candan oldu.Muayene sonrası,annemin beynindeki tümörle ilgili bilgiler vererek durumunun aciliyetinden bahsetti.Anlatımları,ifadesi bize güven verdi ve ameliyatına karar verdik.Tecrübeleri sayesinde çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.Kendisine minnettarız.Hastanede kaldığımız süre içinde ve daha sonraki kontrollerimizde de yakın ilgisi,güler yüzlülüğü ve esprileri bizleri çok mutlu etti.Annem eski neşeli ve sağlıklı haline geri döndü.Mesleğini seven,içten ve başarılı bir doktorla tanıştığımız için çok şanslıyız.Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Vahide A (Hasta yakını) 16-07-2014

Hasan bey eşimin bel fıtığı ameliyatını yaptı. Eşim yürüyemiyordu bu şekilde giderse ileride idrarını bile tutamama riski olduğunu, ameliyat olursa da felç riski olduğunu söylediler. Biz de bir tanıdık vasıtası ile Hasan Bey'i bulduk. Bizi güler yüzü ile karşıladı, sakinleştirdi. Hastalığımızı uzun uzun anlattı ve gittiğimizin hemen ertesi sabahı ameliyatımızı olduk. İnanılır gibi değildi ertesi sabah yürüyerek çıktık hastaneden ve ilk uçakla Adana'ya evimize döndük. Bunca yılın ağrısı bir günde geçiverdi Sağ olsun 4 yıl oldu ama hala hiçbir ağrımız yok Allah razı olsun Hasan Beyden, hayatımızı bize geri verdi.

Mustafa G (Hasta yakını) 17-07-2014

Gecen sene temmuz ayinda Çorum da annemde beyin tümörü olduğunu öğrendik.Hemen Ankara ya gittik.Başka bir doktor yakinimizdan Hasan hocayi öğrendik.Muayene olduktan sonra o kadar içimize sindi ki anlatamam,ben öğretmenim eğer ben beyin cerrahi olsam annem bana değil Hasan hocaya ameliyat olurum derdi.Yani Hasan hoca o kadar samimi ve o kadar candan birisi.Ameliyattan sonra 12ay geçmesine rağmen annemle ilgili sorularimiz olduğunda ne zaman ararsan arayayim samimi bir şekilde benimle konuşuyor ilgileniyor.Ben 39 yaşindayim karşisindaki insanla adam gibi insan gibi konuşan Hasan hocam gibi doktor görmedim,adam 10 üzerinden 100 hatta 1000 numara.Gelelim ameliyata,ameliyat çok güzel geçti daha 12 ay bile olmadan annem hiç birsey olmamis gibi hayatina devam ediyor.Hasan hocamdan Allah razı olsun,Allah onu ailesinden ve tüm sevdiklerinde ayirmasin.O sanki bizim ailemizden biri gibi oldu.Çevremizde beyinle ilgli doktor sorulunca hemen Kesinlikle ve şiddetle Hasan hocayi anlatiyoruz.Ellerin dert görmesin hocam Seni Seviyoruz...

Yasemin K (Hastanın kendisi) 23-07-2014

Öncelikle merhabalar.Ben Yasemin K Yaş 30 Ben geçen yıl ( 2013 Temmuz ) ayı gibi beyincik bölgesine soldan baskı yapan tümör yüzünden aşırı halsizlik ve çift görme şikayetiyle acil bir şekilde Prof. Dr. Hasan Çağlar Uğur hocama muayene olduktan sonra hastalığım tümörün bulunduğu yer itibariyle çok fazla risk taşımasına rağmen hasan hocamın tecrübesine , cesaretine ve ikna edici tarafına güvenerek yaklaşık 7 saat süren beyin ameliyatı oldum. Ameliyattan sağlıklı bir şekilde uyanmam çok zor olduğu halde Hasan Çağlar Uğur hocamın sayesinde eski günlerime tamamen döndüm. Ameliyat sırasında beyin bölgesinde bulunan tümör % 100 temizlendiği için ameliyat sonrasında her hangi bir tedaviye gerek kalmadan hayatımı sağlıklı bi şekilde sürdürüyorum... İnşallah başınıza böyle bir dert gelmemesi dileğiyle,şayet böyle bir durumlada karşılaşırsanız Hasan hocam bu konuda gerçekten güvenilecek muhteşem bir insan olmasının yanında işinin hakkını veren bir doktor....saygılarımla

Fatma M (Hasta yakını) 24-07-2014

Eşim 2009 yılında düşük evre glioma ön tanısıyla başarısız bir operasyon geçirdi, sonrasında toparlanması aylar sürdü. Ameliyatın başarısız olduğunu, eşimin beynindeki kitlenin aynen yerinde durduğunu ve ikinci bir operasyona ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra, bu kez güvenebileceğimiz ve işini iyi yapan bir beyin cerrahı ararken Hasan Hoca’yla tanıştık. Eşimin ikinci ameliyata ikna olması 4 yıl sürdü, bu sırada kitle ilk haline göre büyümüş ve yayılmıştı, operasyon da aynı ölçüde zor ve sekel bırakması muhtemel hale gelmişti. Hasan Hoca, her konuda bize dürüstçe bilgi verdi, sorularımızı sabırla yanıtladı ve her ne olursa olsun yanımızda olacağını bize hissettirdi. Operasyonda görünen kitlenin tamamı alındı, eşim ise neredeyse sorunsuz bir şekilde eski haline döndü. Şimdi üç beş cümleye sığdırabildiğim bu sürecin hem fiziksel hem ruhsal olarak ne derece yıpratıcı ve yorucu olduğunu ve bu sırada güvenilir ellerde olduğunuzu bilmenin önemini hastalar ve hasta yakınları, bakım verenleri çok iyi anlayacaktır. Hasan Hoca, sadece işini en iyi şekilde yapan, yetenekli bir cerrah olmanın çok ötesinde, hastasıyla empati kurabilen, hastasının ve hasta yakınının ihtiyacını onlar söylemeden tahmin edebilen (örneğin, ameliyathanedeyken odayı aratıp size operasyonun nasıl gittiği, ne kadar sürebileceği konusunda bilgi verdiren) zeki, dürüst, maharetine tezat ölçüde tevazu sahibi, vicdanlı bir insandır. İçten, laubaliliğe zerre yer olmayan bir samimiyeti vardır. Gece gündüz arayabilirsiniz, ne kadar yoğun olsa da size zaman ayırır ve bunu sizi bir an önce başından savmaya çalışmadan, sorularınızı geçiştirmeden yapar, siz telefon açmadan hemen önce başka bir hastayı dinlemiş ve kapattıktan muhtemelen birkaç dakika sonra başka birini daha dinleyecek ve bu böyle devam edip zaman zaman yüreği kabaracaktır, yine de size, dikkatini yalnızca size verdiğini hissettirerek zaman ayırır. Bu yazdıklarımın ne kadar kıymetli ve nadir özellikler olduğunu da yine hastalar ve hasta yakınları çok iyi anlayacaktır. Daha sayfalarca yazabilirim, Hasan Hoca’nın insani yönü de cerrahi ve akademik başarıları da hiç yazamayan bir insana bile sayfalar doldurtur fakat tek cümleye sığdırmak gerekirse, hem ameliyathanede hem de öncesi ve sonrasında gözünüz kapalı güvenmek istiyorsanız, Hasan Hoca ile tanışmalısınız.

Arzu G (Hastanın kendisi) 05-08-2014

Hasan bey i aslında 5 yıldır tanıyorum hastası olan arkadaşım meltem sayesinde, yıllar sonra yüzyüze geleceğimiz aklıma bile gelmezdi...Şuan Allah îmâ binlerce kez şükrediyorumki karşıma onun gibi işinin ehli herseyden önce yüce gönüllübirini çıkardı.Benim hikayem eşimin 2013 yılının Eylül ayında beyin kanaması geçirmesi ile başladı.Samsunda hiçbir doktor beyin kanamasına neden olan bu kitleye teşhis koyamadı ve ameliyat için cesaret edemedi çünkü ameliyat sonrası kitlenin yeri nedeniyle sağ tarafını komple kaybetme yani felç olma ihtimali vardı ki bu gittiğimiz her doktor ihtimal değil kesin gözüyle bakıyorlardı ... Hayatımız kabusa dönmüştü.Ve sonunda Hasan Bey le görüşmek için Ankara ya gittik odasında muayene etti kitlemizin kavernom olduğunu ve yeri itibariyle felç olabilme durumundan bahsetti evet her gittiğimiz Dr. aynı şeyleri söylemişti ama şunu özellikle söyletmek istiyorum üslup çok önemli ses tonu size bakışı kurduğu cümleler... Eşime seni kardeşimi ameliyat eder gibi ameliyat edicem demesi ve bunu yürekten söylediğini size hissettirmesi çok başka ya anlatılmaz...Sonrasında ameliyat için hiç düşünmeden evet dedik ve 1hafta içinde ameliyat oldu eşim ameliyata gülerek gitti ve sonuç çok şükür ki süper eşim ameliyattan hemen sonra normal hayata devam etti 1ay sonra işe başladı 2 ay Raporlu olmasına rağmen.Rabbim kimseye hastalık vermesin ama eğer verecekse Hasan bey le karşılaştırsın diğer doktor lardan farkı ne biliyormusunuz insanlığın bütün vasıflarını taşıyor merhametli alçak gönüllü hoş sohbet halden anlayan ne kadar güzel kelime varsa hepsinin karşılığı Hasan Çağlar Uğur:) eğer bi hastalık sebebiyle araştırma yapıyor ve bu yazıyı okuyorsanız boşuna zaman kaybetmeyin erken teşhis hayat kurtarır Hemen hasan beyi ziyaret edin.Mesleğinde çok çok başarılı olan ama insanlıgındanda bişey kaybetmemiş doktorumuz maalesef çok az o, nadir insanlardan biridir.Teşekkürler Hasan Bey Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

Pınar E (Hastanın kendisi) 13-08-2014

Ben 25 yaşındayım,evliyim ve 2,5 yaşında bir oğlum var. 2014 Mart ayında şiddetli baş ağrılarım nedeniyle nöroloji doktoruna başvurdum ve MR çektirerek beynimin sol motor sinir sistemini etkileyen bir tümör olduğunu öğrendim.Tümör kelimesi insanın zihninde nasıl bir his,düşünce uyandırıyorsa benimde hissettiklerim farksız değildi. korku endişe... En çok da beni endişeye sürükleyen gözlerimin içine bakan eşim ve bana muhtaç oğlum... Doktor tanıdıklarımızın tavsiyesi üzerine Prof.Dr. HASAN ÇAĞLAR UĞUR hocamızla tanıştık.Ve ameliyata karar verdik. Hasan hocam ve ekibine sonsuz güvenimle kendimi onlara emanet ettim. Ameliyatta başarılı bir şekilde tümörü temizleyip, girdiğim gibi çıkmamı sağlayan(felç....) tüm ailemin duasını alan ilgi, alaka ve cömertliğini her zaman bize hissettirip gösteren Türkiye'nin kazandığı en iyi,başarılı cerrahlarındandır. Eşim, ben,oğlum ve tüm ailem size ve ekibinize minnettarız. Her zaman başarılarınızın devamını dileriz. Ve derdi olup derman arayan herkese gönlümün rahatlığıyla PROF. DR. HASAN ÇAĞLAR UĞUR hocamı tavsiye ediyorum.

Pervin Ö (Hastanın kendisi) 17-08-2014

2013 Kasım ayında, beynimde bulunan tümör nedeniyle tavsiye üzerine sayın Dr. Hasan beye muayene oldum. Dr. Hasan bey, büyük bir ustalıkla beni ameliyat etti ve tümör tamamen temizlendi. Hem ameliyat öncesinde hem de sonrasında büyük desteğini ve ilgisini gördüğüm Dr. Hasan beyi herkese tavsiye ediyorum. Bence sayın Dr. Hasan bey, Türkiye'de alanının en iyisi. Dünyada da daha iyisi var mı bilmiyorum. Şu kadar söyleyeyim; Allah göstermesin tekrar böyle bir sıkıntım olsa Dr. Hasan beyden başkasına gitmem.

Levent (Hasta yakını) 03-09-2014

Annem ilk fıtık ameliyatını olduktan 1 sene geçmeden tekrar ağrıları nüksetti ve ayağını çok oynatamaz oldu. diğer bir değişle sadece hafiften ağrılarını geçirmek için bazıları temizlenmiş gerisine dokunulmamış.İlk ameliyatını yapan doktora gitmeden bu sefer araştırma yapıp internet teki hasta ve hasta yakınlarının tavsiyeleri üzerine Hasan beye ulaştım. Yeni çekilen mr. sonuçlarına bakarak annemi tekrar ameliyat edeceğini ve biraz zorlu geçeceğini omurlarda kaymada olduğunu söyledi. İkinci bir ameliyat olacağından bizde biraz korku vardı ama Hasan bey bizimle kurduğu iletişim verdiği güvenle üzerimizdeki korkuları attık. Çok şükür ameliyatı başarılı geçti ve kısa bir sürede annem sağlığına kavuştu.Şimdi ağrıları yok rahatça oturup kalkıyor, geziyor. Sn. DOÇ. DR. Hasan ÇAĞLAR UĞUR beye ekibine her şey için çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Hasan ÇAĞLAR UĞUR beyi tavsiye ediyorum.

Erman T (Hasta yakını) 07-09-2014

hocamı prof.dr.ların tavsiyeleri üzerine buldum işinin ehlidir dediler.internetten araştırdım genç olması genç yaşta birçok ödüller alması ameliyatları hakkındaki tavsiyeler sevimli ailesi beni etkiledi. hastamın eveliyetının metestas ca olduğu bunu atlattığı akabinde pakinson tedavisi gördüğü ancak dr.ların parkinson olmadığı dediği 1 aydır hastanede yattığı takip edildiği ancak beyinde bos sıvısının fazla olduğu hiposefali teşhisi konulduğu ve belinden şant takılıp bu sıvının karın boşluğuna bağlanarak idrarla atılması gerektiği söylendi fakat hastamın ses tellerinin felç olduğu ortaya çıktı kbb ameliyatın zor olacagını boğazdan acilen delik açılması gerektiğini söylediler ancak biz buna karşıydık belki ses telleri düzelebilir hastanın yaşı da fazla değildi kendisiyle önce telefonla görüştüm bana sanki basit bir ameliyatmış gibi ikna edici konuşmaları beni tedirgin etmedi değil.hastamın durumu ağırdı.sabah hastane odasında karşımda hocamı görünce ilği alakası çok hoşuma gitti ama kendisini çok ciddi buldum yüzündede bir tebessüm bile yoktu.yine tedirgin olmuştum.bu dr da nedense hep karar kıldım güven veriyordu ciddiyetiyle.muayenehanesine gittim tekrar konuştum çok sorular soruyordum kendisine hiç bıkmadan usanmadan hatta ilk defa gülümsediğinide görmüş olmamla ( aaa gülüyomuş, tatlı, tebessümlü,anlayışlı dediğim oldu içimden)anlayışla karşıladı beni.çünkü sorduğun soruya cevap alamadığın asabi doktorlarlada karşılaştığım için bunlar önemli idi benim için hastamıda kaybetmek istemiyordum.hastamın hayatı önemlidir benim için çok hastalıklar geçirdiği için acı çekmesini bile istemiyordum hayattaki tek varlığımdı benim.ben ve oğlumdan başka kimseside yok.hasan hocam ameliyat öncesi paha biçilmez ekibiyle hergün takiplerini muayeneleri yaptı her konuda bana sürekli erinmeden (hiç bir hocanın yapmadığı) telefon açarak bilği verdi .benimde her açtığım telefonlara üşenmeden cevap verdi.mükemmel olan ameliyatını gerçekleştidikten sonra (boğazıda delinmeden ameliyatı gerçekleştirdi)yoğun bakımda ekibiyle her konuda boğazıylada ilğili olarak takibini yaptı. 1 gün hastanede yatırdı.hastam hastaneden yürüyerek çıktı evde hiç yatmadı sapasağlam sanki hiç ameliyat geçirmemiş gibi ayaktaydı hiç bir ağrı sızısı yoktu.hocam hastanın durumuyla ilğili olarak evden bile telefon açarak durumunu sordu çok ilğili bir doktor.sanki bir aile dostumuzla konuşuyormuş gibi hissediyorum kendisiyle konuşunca. mesleki açıdan çok başarılı,ciddi,fuzuli konuşmayıp kısa ve net ve öz konuşan,güler yüzlü samimi,içten,doğal biri.umarım kısa zamanda prof .olur.ekibide aynı şekilde çok samimi.içten,doğal,tarifi mümkün olmayan güzellikte insanlar.hocam ve ekibinin çalıştıkları yerde mükemmel,çalıştıkları yer hep güvendiğim yerdir. hocam ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi borç biliriz.hepinize teşekkür ediyorum saygılarımla. filiz t

¬´ Önceki Sayfa 1 2 3 Sonraki Sayfa ¬ª