2014 Hasta Yorumları

Mesajlar

Bilge E A (Hasta yakını) 08-09-2014

Annemin 12 sene önce başka bir doktor tarafından yapılan ilk ameliyatının ardından nüks eden meningiom türü beyin tümörünün 2. ameliyatını Temmuz ayında Prof. Dr. Hasan Çağlar Uğur ve ekibi gerçekleştirdi. Ameliyat, tümörün şah damarı ve göz sinirleninin üstünde büyümüş olması nedeniyle ölüm, felç, körlük gibi risklerin bulunduğu bir ameliyattı. Bu nedenle, tabiri caizse, çalmadığımız kapı kalmadı. Başta Cerrahpaşa, Çapa, Hacettepe, Gazi Tıp Fakülteleri olmak üzere pek çok hastaneye ve her biri bu alanda adını duyurmuş pek çok doktora gittik. Anneminki gibi 3. bir ameliyat şansınızın pek olası olmadığı bir ameliyatta doktorun size güven telkin etmesi herşeyden önemlidir. Ben Hasan Hoca ile tanışana kadar, doktorların etik değerden anladıklarının hastaya birkaç açıklama yapmaktan ibaret olduğundan emindim. Annemi emanet edeceğimiz için Hasan Hoca’ya bir sürü soru sordum ve her birini sabırla ve detaylı biçimde açıkladı. Annemi ameliyattan önce ve sonra sabah akşam gelerek bizzat kontrol etti ve müthiş bir şefkatle ve sevgiyle yaklaştı anneme. Ameliyat sırasında da ameliyathaneden aratarak ameliyat seyri ile ilgili bilgilendirdi. Kendisinin çok genç olduğuna bakmayın, oldukça tecrübeli, insani değerleri son derece yüksek, işinde çok ciddi, hastasına hasta yakını kadar değer veren bir doktordur. Annemin en ufak sayılacak şikayetlerini bile ciddiye alarak takip etti. Beyin cerrahisi yanında anatomi alanında da ihtisas yapmış olması, Türkiye’deki beyin cerrahlarında çok az rastlanır bir özelliktir. Biz ailece çok sevdik kendisini. Bir doktordan öte o artık bizim için, ailemizin bir parçası gibi görüyoruz onu kalbimizde. Gerçekten etik değerleri yüksek bir doktor arıyorsanız, genç ve çok başarılı bir profesör olan Hasan Çağlar Uğur ile mutlaka tanışmalısınız. "Önce insan olmak" diyor ya, bunu laf olsun diye söylemediğini göreceksiniz.

H. Hüseyin T (Hasta yakını) 15-09-2014

Kızımın hastalığını öğrendiğimde çok üzüldüm.İlk yaptığımız iş teşhis konulduktan sonra bu ameliyatı başarılı bir şekilde kim yapar diye soruşturmak oldu.Bütün adresler,iyi dilekler,başarılar Hasan hocayı gösteriyordu.Hasan hocamın biyografisi, pozitif enerjisi,güler yüzü,kendinden emin tavrı,bu işi başarılı bir şekilde yapacağına inancımızı pekiştirdi.3 hoca ile görüşmeden sonra Hasan hocanın ameliyatı yapmasına karar verdik. Sonuç harika.Cenabı Allahın izni ile Şifamızı Hasan hocanın ellerinden bulduk.Cenebı Allah kendisine dert keder vermesin,daha nicelerinin şifa bulmasına vesile eylesin. Sağlıcakla kalın.

MUSTAFA (Hasta yakını) 30-09-2014 17:20

Tip camiasindan bir akademisyen araciligi ile tanistigim sayin hocam Prof.Dr. Hasan Çaglar UGUR; esimin bel fitigi ameliyatini gerçeklestirdi. Atipik bir belfitigi ve sonucunda sinirlerde zedelenme nedeniyle sol ayagindaki güç kaybina yönelik bize daha önce yüzde elli basari ihtimali verilen bir operasyonu yüzde doksan dokuz basariyla gerçeklestirdi. Kendisine tesekkür ediyorum. Anestezi ekibini de tebrik ediyorum. Tümör ve fitik konularinda yetkin biri. KESINLIKLE TAVSIYE EDIYORUM. Genç yasina ragmen zor bir alanda son derce donanimli bir hekim. Ciddi, isini bilen, kolay iletisim kurabilen biri.

Lütfi (Hasta) 12-10-2014 16:28

Ben ordulu lütfi 2014 eylül ayinda görme bozuklugu nedeniyle mr cektirmem sonucunda beynimin sag arka tarafinda 4 cm capinda tumor oldugu tespit edilmistir.bir tanidik vasitasiyla prof.dr.hasan çaglar ugur hocamla tanismak nasip oldu.hasan hocamdan önce. 5-6 profesore muayene oldum ancak beni tek rahatlatan hasan hocamdi.guler yuzlu,guven verici konusmalari,cok samimi olmasi.beni rahat bir sekilde ameliyat olmami kolaylastirdi.kibirden uzak,nazik kisacasi adam gibi adam diyebilecegimiz simdiye kadar gordugum tek doktor.profesör unvanindan daha yuksek unvanlara layik olan hasan hocamdan tum nerojururji hastalarinin mutlaka gorusmeleri gerektigine inaniyorum.ameliyat sonrasindada ameliyat oncasindeki gibi samimi ve sevecen yaklasimlari devam etmistir.aslinda yazilacak cok sey var hocam hakkinda ama kelimeler yetersiz kaliyor.hocami yetistiren anne ve babasindan ve hocamdan ALLAH razi olsun.

Merve E. (Hasta yakını) 05-12-2014 20:56

Hasan Hocam ile tanismamiz yillar önce dayimin rahatsizligi ile basladi. O zamanlar evde hep Hasan Hocamin adi geçiyor ve dualar ile aniliyordu. Gün geldi ve Hasan Hocamin kapisini tekrar çaldik. Çünkü sikayetlerimin çözümünün kendisinde oldugunu biliyorduk. Zaten Hasan Hocam gibi "insana insan oldugu için deger veren" bir hekim bulmak su zamanda pek kolay degil ki biz bu arayisa hiç girmedik... Görüstügümüz ilk andan itibaren benim içinde bulundugum psikolojiyi anlamis ve bana durumu tüm hassasiyeti ile anlatti. Anlatmaya basladiginda ilk cümlesi daha dün gibi aklimda "bir insanin beyninde bir rahatsizlik olacaksa biz bu olsun isteriz" diyerek içindeki bulundugum durumu anlatmaya basladi. Çok hassastim zaman zaman dinlemekten kopuyordum herseye ragmen tüm sabriyla ve anlayacagim sekilde açikladi. Rahatsizligimin adi kavernomdu. Ameliyat olmazsam ki risk durumumu, ameliyatin riskini söyledi ve ameliyat kaçinilmazdi... 21.10.2014 büyük gün ameliyat oldum, ameliyatim çok basarili geçmisti ve hocamin sayesinde çok da hizli iyilestim size söyle söyleyeyim 24.10.2014 de taburcu oldum. Hastanede kaldigim süre içerisinde gerek kendi olsun gerekse ekibi olsun son derece ilgili ve hassas davrandilar. Her sey için hocama ve ekibine çok tesekkür ederim... Iyiki varsiniz...

MEHMET MÜCAHIT (Hasta) 09-12-2014 10:42

mrbben benim beynim de köse tümörü var di tabi benim haberim yoktu çünkü senelerdir van ilinde gitmedigim doktor kalmadi hepsi bana migren tansiyon sinirsel oldugunu söyledi en sonunda vanda istanbul hastanesinde dr.oguz özel bey tespit etti ve dediki senin bu ameliyatini türkiye de 1veya 2 tane doktor ancak yapabilir dedi tümör çok büyük tü beyincigi kaplamis boynuma kadar atmisti hayati riski oldukça çoktu istanbul ankara daki hastaneleri gezdim ordaki doktorlar yanasmadi yanasan da özelde anlasmali çalistigi için çok para istedi bazilari da salladi . 2 ameliyat ankarada kaba hesap 90000 istediler durumum yoktu çaresizdim Hasan hocami internettn arastirdim tlfnla aradim kendisi bana gelmemi söyledi gitiim görüstüm bana güven verdi ve dediki insan hayati bukadar ucuz degil senin hayatini riske atamam senin ameliyatini ben yapacam dedi Allah(c.c.)a sükür ameliyatimi Ankara tip fakültesi ibnisi na hastanesinde 1,5 ay önce yapti beynim de ki tümörün %90 ni na yakini aldiklarini ifade ettiler Allah (C.C) Hasan hocam ve ekibinden razi olsun.ameliyattan önce agrilardan geberiyordum simdi sanki yeniden dogdum .benim gibi hayati risk tasiyan ameliyatlar da tek ama tek önerecegim kisi hasan hoca ve ekibidir çok tavsiye ediyorum

¬´ Önceki Sayfa 12 3 Sonraki Sayfa ¬ª