Yazar Hakkında

1972 doğumlu Hasan Çağlar Uğur; ilk, orta ve lise öğrenimini Hatay’da tamamladım. 1988 yılında girdiğim Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldum.

Mecburi hizmetimi Niğde’nin Bor ilçesinde tamamladıktan sonra 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji bölümünde ihtisasa başladım ve 2001 yılında uzman oldum. Aynı sene içerisinde Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde misafir araştırmacı olarak Prof.Dr. Mehmet Öztürk ile beyin tümörleriyle ilgili çalışmalar yürüttüm.

2002 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzman olarak göreve başladım. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda başladığım doktora eğitimini 2005 yılında tamamlayarak bilim doktoru ünvanını aldım.

2005-2006 yılları arası Harvard Üniversitesi Brigham Women’s ve Children’s Hospital, Boston, MA /USA de Dr. Peter Black’in laboratuvarlarında beyin kanserlerinin genetiği ile ilgili projeler üzerinde çalıştım ve intraoperatif MR ameliyatlarına katıldım.

Miami Jackson Memorial hastanesinde Dr Heros ve Dr Marcos'un ekibini izledim ve microcerrahi kursunu tamamladım. Daha sonra Hannover International Neurological Institute'de Dr Sami'nin ameliyatlarını gözlemledim.

2008 yılında doçent oldum ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış 46 adet bilimsel makalem bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıyım...